تبلیغات
آسمان من - خانمها كمتر حسادت كنید...
آسمان من
شنبه 6 شهریور 1395 :: نویسنده : ستاره بانو
یه پیام تصویری اینروزا تو تلگرام پخش شده یه خانوم جوان كه در حد عروس به خودش رسیده به خانومهایی كه كامنتهای ناسزا میذارن توصیه میكنه به جای حسادت و وقت تلف كردن در فضاهای مجازی یه كم به خودشون برسن هیكلشونو درست كنن و از این حرفا...
حالا این خانم هیكلش بسیار زیبا بود چون علاوه بر ورزش كردن حداقل سه چهار عمل زیبایی و پروتز هم انجام داده بود...
 در كلیت صحبتهاش شكی نیست اتفاقا پیامش خیلی هم مثبته اینكه خانومها از خودشون دست نكشن و ورزش كنن كمتر چربی بخورن پیاده روی كنن و ظاهرشون رو زیباتر كنن خیلی هم پیام خوبیه....
فقط یه سوال برای من پیش اومده كه كمی بعنوان یك زن سردرگم شدم و اعتراف میكنم كه نمیدونم درست و غلط چیه؟

و البته فكر میكنم این مشكل اكثر زنان جامعه ما شده؟
اینكه ما باید مدلینگ باشیم یا زن؟


اینم میدونم كه برخی از خانمها به صرف تاهل و بچه داشتن دست از خودشون میشورن. بی رویه چاق میشن میگن زایمان كردیم! كتاب نمیخونن به خودشون نمیرسن میگن بچه داریم و ...
اما یك زن باید همه چیز رو دركنار هم داشته باشه و به نوعی تعادل رو رعایت كنه یك زن باید در حد معقول ورزش كنه- خانه داری كنه- برای بچه هاش وقت بگذاره-به زیبایی و سلامتش اهمیت بده- برای شوهرش همسری كنه-كتاب بخونه و دانشش رو به روز كنه و اگر شاغل هم باشه كه دیگه وامصیبتا از این وقت لعنتی كه هرچی میدویی بهش نمیرسی!
اینو میگن یك زن همه چیز تموم! اما اینكه یكی فقط میشوره و میسابه و خونه دار خوبیه و قرمه سبزیهاش معركه س یا اونی كه فقط پروفسوره و سرش تو كتابه و یا زنی كه دایم وقتش  رو در باشگاه و استخر و مزون و انستیتوهای زیبایی میگذرونه(تا شبیه اون زنی بشه كه ابتدا عرض كردم) هیچیك نمیتونن زنان كامل همسران خوب و یا مادران خوبی بشن!

غرق شدن در هر كاری شاید بتونه آدم رو به اوج موفقیت برسونه حالا هركس هدفی داره یكی میشه ورزشكار جهانی و مدال میاره یكی میشه مدلینگ و عكساش رو مجلات چاپ میشه. یكی میشه نویسنده معروف! یكی میشه فیلسوف. اما قطعا باید از بقیه جوانب زندگی بزنی تا بتونی وقت بیشتری صرف یك بعد كنی و این جوانب همسر و فرزند و خانواده و گاها خود آدم هستن!!!

كاش یكی پیدا بشه بیاد این موضوع رو برای ما زنها تشریح كنه واقعیت اینه كه زنان جامعه ما دچار بحران شخصیتی شدن!
نمیدونن باید كی باشن و به مزاق كی خوش بیان؟ یه عده میگن بیخیال مردها و خواسته هاشون ما اونچه كه درسته رو انجام میدیم یه عده میگن نه، مرد ها باید راضی باشن چون اونا هستن كه باید مارو بخوان!!!
به هر حال نه میشه یك زن عقل و شعورش رو تعطیل كنه و به ساز مردها برقصه نه میشه مردها و خواستگاههاشونو نادیده بگیره چون واقعیت اینه كه مردها وجود دارن و علیرغم ادعای برخی از زنان خیلی هم نظرشون برای جنس لطیف و حساس زن مهمه!

و بدتر از همه اینكه به راستی مردها هم خودشون نمیدونن امروزه روز چی از زنها میخوان؟
  پای حرف میشه زنی خوبه كه عفیف باشه كمتر جلب توجه كنه قورمه سبزیهاش معركه باشه خونه ش برق بزنه لباسای شوهرشو مرتب اتو كنه  و بچه داری كنه و البته كه حتما هم 2-3 شكم بچه بیاره!!! اما یواشكی گوشه ذهنشون -بك گراند موبایلشون یا تو فایلهای شخصیشون عكس زنهایی رو با  مشخصات فوق  با حسرت نگاه میكنن و یا بدتر یواشكی دنبال زنهایی راه میوفتن  كه مثل سوپر استارهای هالیوود هیكل درست كرده و آرایش میكنن و پوستش فلان رنگ و شكمش تخت و بی نقش و نگاره!!!
و دیریغ كه زنی كه  باید دو سه شكم بچه بیاره نمیتونه شكمش رو تخت و بی خط و خطوط نگه داره و مروارید بهش وصل كنه- زنی كه مدام باید پای گاز باشه  نمیتونه سیكس پك درست كنه - و البته زنی هم كه ناخن هاش یك متره  نگین بهش وصله و شكمش چسبیده به كمرش نمیتونه یك زن خانه دار باشه كه سه شكم بچه بیاره بچه هاشم خوب تربیت كنه قورمه سبزیهاشم معركه باشه... و همه اینها ممكنه با هم اتفاق بیوفته اما از هر كاری فقط و فقط در حد اعتدال!!!

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

چهارشنبه 14 مهر 1395 12:45 ب.ظ
کاملا باهات موافقم ستاره بانو عزیز
یه جوکی بود حالا دقیق یادم نمیاد ولی مضمونش این بود که توقعات مردای ایرانی از همسرشون: هیکل: جنیفر لوپز، چهره: آنجلینا جولی، رقص: شکیرا،... اخلاق: بانو فاطمه زهرا!!! آخه نمی شه که عزیز من. البته که بعضی خانما هم همین تفکرو راجع به مرد ایده آلشون دارند ولی باید بدونیم چنین موجود وجود خارجی نداره و آدم باید واقعیت های زندگی رو در نظر بگیره
با افتخار لینک شدی ستاره بانو جان
ستاره بانو

سلام بانو ممنون از محبتت حتما میام بهتون سر میزنم و با اجازه منهم شمارو لینك میكنم
یکشنبه 11 مهر 1395 04:56 ب.ظ


سه شنبه 6 مهر 1395 01:26 ب.ظ
باسلام
و عرض ادب

اول بگم که به به همه دوستان اینجا جمعند
و اما بعد
توصیه بنده هم به شما جوونها و نوجوونها همون اعتدال همراه با خوشی و سلامتی یه و استفاده از زمانه
چون هر کاری رو نکنید و بگذره بعدن انجامش سخت تر میشه
فلذا تا میتونید کنار کار و زندگی و زن و شوهر و بچه یه وقتایی رو هم بزارید برا دلتون و خوشیتون
ضمن اینکه دل شاد داشتن از همه چی بهتره حتی از اون مثال خاک بر سری که مهربانو زد و صد البته من با نظرش و جملات اخرش موافقم!!
با ادمین هم موافقم

با شما هم که صد البته
ستاره بانو

به به به
سلام به آقای رئیس بابا میگفتی یه گاوی گوسفندی چیزی جلو پات قربونی میكردم خوش اومدی
یکشنبه 4 مهر 1395 04:53 ب.ظ
شنبه 3 مهر 1395 09:01 ب.ظ
چه جالب...
ناز را می کشیم
آه را می کشیم
انتظار را می کشیم
فریاد را می کشیم
درد را می کشیم
ولی بعد از این همه سال انقدر نقاش خوبی نشده ایم که بتوانیم دست بکشیم
از هر آنچه آزارمان می دهد...
ستاره بانو

چقدر زیبا بود ممنون
شنبه 3 مهر 1395 12:06 ب.ظ
پست جدید نمی ذاری؟
ستاره بانو

منو ببخشید واقعا میگذارم
جمعه 2 مهر 1395 02:04 ب.ظ
با سلام خدمت همه دوستان عزیز
بیا یه سر به این کانال تلگرام بزن نمی ضرری

zakhme_moshtarak@

مطالب خودتو اینجا بنویس، دوست داشتنیهاتو اینجا نشر بده.
اینجا به حضور گرم شما نیاز داره

برای ارتباط با کانال جهت ارسال مطلب توو کانال راهنمایی شده ...
سریع بدو بیا
منتظریم...
چهارشنبه 31 شهریور 1395 09:33 ب.ظ
یعنی کلا اعتصاب کردی ها . من که منتظرم زودتر بنویس
ستاره بانو

چشم بانو شرمنده م
یکشنبه 21 شهریور 1395 12:15 ب.ظ
ستاره جونم منم اون کلیپ رو دیدم اتفاقا برای کسی که برام فرستاده بود نوشتم اره قربونش تو خوبی ، اگه مثل من از هفت صبح مقنعه رو سرت بود تا حدودای عصر و بعدشم اینهمه مسئولیت داشتی اینطوری شعار نمیدادی .. من خودم از اون خانم ها و مامان هایی هستم که میدونی چقدر از خودم مایه میذارم ضمن اینکه تاتر و فیلم و به خود رسیدنمم ترک نمیشه و اعتقاد شدید و قلبی به غذای خونه دارم . اینا همه باعث میشه که خیلی از استراحتم بزنم ولی بنظرم ارزشش رو داره چون بدن رو همه جوره میشه عادت داد کسی از 6-7 ساعت خواب در شبانه روز نمرده ولی بعضیا باید عصری بخوابن شبم ساعت یازده حتما برن تو جا .
ولی به مصنوعی کردن بدن و به اب و اتیش زدن برای نگه داشتن همه چیز در حالت غیر طبیعی اعتقاد ندارم .
یه دوستی داشتم که با وجودی که زایمان کرده بود هیکل مناسب و خوبی داشت و خیلی مواظب بود پرخوری نکنه ، اما مشکلش این بود که سایز سینه ش طبیعی و اندازه هیکلش بود میخواست جراحی کنه وسایزش رو اندازه عیر طبیعی بزرگ کنه ، خیلی هم به نظر من اهمیت میداد البته همسرش هم مخالف بود ، وقتی مخالفت کردم گفت بد میشه مگه؟ گفتم نه خوب میشه ولی برای چه کاری؟ حتی همسرت دوست نداره . گفت خودم دوست دارم . گفتم عزیزم تو الان یه اندام مناسب و خوبی داری اگه این کار رو بکنی هیکلت رسما سک سی میشه . گفت خوب خوبه دیگه
گفتم نه خوب نیست. تویه خانم متاهلی و مادر هستی نیاز به یه تناسب اندام و سلامت داری قرار نیست از هیکلت پول دربیاری که ریسک جراحی رو بپذیری . ضمن اینکه برو با خودت صادق باش واقعا خودت برای چی اون جور هیکل رو دوست داری؟ غیر از اینه که هر کی میبینه هوش از سرش بپره بگه وااای اینوووو .
جراحان زیبایی باید برای از بین بردن ناهنجاری کار کنند نه غیر طبیعی کردن ادما .
درضمن من با اکثر اقایئونی که ادم حسابی محسوب میشن و خانواده دار هستند صحبت کردم هیچکدوم از قیافه ها ی مصنوعی و عمل کرده خوششون نمیاد .
خلاصه اینکه عزیزم من بشدت موافق رسیدن به خود و نگهداشتن زیبایی و سلامتم ولی بصورت طبیعی
ستاره بانو

ممنون از نظرت و وقتی كه گذاشتی حق با شماست اصلن درستش اینه كه قصد ما سلامت باشه قرار نیست همگی هیكل هالیوودی داشته باشیم اما واقعیت اینه كه علت جذب خانمها به سمت این رفتار واكنش آقایون حتی همون درست و حسابی هاییه كه شما میگید البته در خفا وگرنه خیلی ها در حرف زنی رو دوست دارن كه حتی رنگ لبش طبیعی باشه ولی واقعا اینطوره؟
شنبه 20 شهریور 1395 10:19 ب.ظ
سلام،

با محسن نژاد و فرزانه موافقم.
ستاره بانو

سلام و من با هر سه شما
شنبه 20 شهریور 1395 12:09 ب.ظ
سلام و درود بی پایان بر ستاره بانوی عزیز. شما به بزرگی خودتون قندك را ببخشید. سر به هوتشده .شایدم بوده.شما خوبین؟
ستاره بانو

سلام ممنون خوب كه چه عرض كنم بازارمون كساده میرزا دلمونم كه تنگه
سه شنبه 16 شهریور 1395 12:59 ق.ظ
سلام کجایی خانم ؟ پسر کوچولو چه می کنه؟ من منتظرم باز هم بخوانم و یاد بگیرم
ستاره بانو

سلام بانو هستم زیر سایه تونم اینروزا دنیای وبلاگ با اومدن تلگرامو اینستاگرام خیلی خلوت شده یه جورایی آدم حس نوشتن رو از دست میده ولی چشم البته شما نظر لطف به من دارید اونی كه تلمذ میكنه از شما منم
دوشنبه 15 شهریور 1395 10:56 ب.ظ
سلام
مطلب تإمل انگیز بود به نظرم بهتره خانمها خودشون باشند و به مذاق خودشان خوش بیایند دنیا دو روز تکرار نداره تا بیاییم به میل دیگران باشیم عمر رفته و حسرت به دل مانده برخی خانمها به کار در خانه و خانه داری اهمیت می دهند برخی به فعالیت خارج از خانه به مانند مردان کار می کنند برخی هم به مدل و آرایش و لباس
گاهی اوقات آداب و رسومات و فرهنگ مانع از خود بودن می باشد مرد و زن فرقی نمی کند بیشتر اوقات سعی می کنیم مانند چیزی باشیم که مردم می خواهند ضرب المثل خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو. بستگی داره از کدام فرهنگ و جامعه باشند به همان رنگ در میایند اتفاق می افتد فردی خارج از عرف فرهنگ و رسوم جامعه اش رفتار می کند که در این صورت انگشت نما می گردد.گاها ضروری است جهت پیشرفت و تغییر و تحول به بعضی رسومات پشت پا زد و از مرز عبور کرد.
موفق باشید
ستاره بانو

سلام منهم با شما موافقم ولی ای كاش فیدبكها هم گویای همین نظر و اعتقاد باشه متاسفانه جدب مردها به سوی زنهای آنچنانی باعث میشه بسیاری از خانمهای فهمیده و تحصیلكرده بخوان ظاهرشونو تغییر به چیزی بدن كه نیستند!!!
پنجشنبه 11 شهریور 1395 10:46 ق.ظ
ستاره جان آقایون هم در این بحث مشارکت داشتند؟ دلم میخواست یه جمع بندی هم از نظرات جنس مخالف داشته باشم.اینو می پرسم چون نمی دونم ادمین و شنگول العلما خانوم هستند یا اقا
ستاره بانو

سلام كلا نمیدونم چی شده كه مخاطبینم كم شدند اما هردو مورد آقا هستند فرزانه جان
سه شنبه 9 شهریور 1395 11:48 ب.ظ
سلام
باهاتون موافقم
البته اینم بگم سرعت شکل گیری مهارت ها اونقدر زیاد شده که نمیشه همه ی مهارتها رو یکجا کسب کرد. در واقع مثل سابق دیگه نمیشه بوعلی سینا شد چون فقط باید توی یک زمینه پیشرفت کرد و توی بقیه زمینه ها یه ادم معمولی بود
حالای توی حساب کتاب زندگی باید انتخاب کرد که کدوم نقش رو پررنگ تر از بقیه بازی کنی
مثلا ادم موفقی در محیط کاری باشه اما یک مرد/زن معمولی تو خانواده باشی یا .....
به هرحال دنیا دنیای انتخابه و بد به حالی کسی که تکلیف خودش رو نمیدونه
ستاره بانو

گاهی هم باید در یك زمینه عالی باشی و مابقی طمینه هارو از دست بدی یعنی معمولی بودن هم خوبه
سه شنبه 9 شهریور 1395 12:22 ب.ظ
خب دوستان هم با شما موافق بودن و حرفی برای گفتن نمونده!
ستاره بانو

والا همه ظاهرا موافقن ولی معمولا آقایون یواشكی هی چشم و دلشون دنبال یكی از همین خانمهاییه كه به درجه علوی در فیتنس و بدنسازی رسیدن و یه چندتا هم سرتیفیكیت پروتز و تاتو و سولاریوم دارن!!!!
سه شنبه 9 شهریور 1395 12:12 ب.ظ
خوندم ولی بعدا نظر می ذارم اول نظرات دوستان رو تخونم بعد
البته با پستتون 100% موافقم
ستاره بانو

ممنونم
سه شنبه 9 شهریور 1395 12:41 ق.ظ
بیشتر از هر چیز بنظر من تعادل لازم است و مفظ سلامتی جسم و روح.بعد اینکه افراد اهدافشان را بشناسند .در این صورت راحت تر میتوانند همراه و مسیر راه انتخاب کنند.همکاری داشتم که میگفت همسرش از لوازم آرایش بدش میاید و حساسیت هم دارد.ایشان هم از هیچ وسیله آرایشی استفاده نمیکرد.بعد آقا بعد از سی سال زندگی رفت سراغ زنی که رنگ لنزش را هم با رنگ مانتو شلوار اداریش ست میکرد.
ستاره بانو

بعد از 30 سال؟ این خانوم سراسر جوانیشو از لذت آرایش بی بهره بوده برای اون مرد بعد ایشون سرانه پیری یادش افتاده آرایش به زن میاد؟
دوشنبه 8 شهریور 1395 11:06 ق.ظ
سلام .اینکه این روزا چقدر اینجا سوت و کوره خودمم نمیدونم من یکی که یکم گرفتار مشغله کاری شدم و کمتر تونستم بیام نت. و اما در این هیچ شکی نیس که زن ها و خانم ها باید یه زن یا یک مادر باشند نه مدلینگ..
اتفاقا بحث بودن زن در جامعه بود با خانمم که نتیجه بحث این بود که زن متعلق به خونه هست متعلق به مردش به خونوادش متعلق به خودش،همین نتیجه یکی از سخنان پیامبر اسلام هم هست.بیرون بودن زن یا بودنش در جامعه حالا به هرصورت بعنوان مدلینگ یاهرچیز دیگه عواقبی داره که به خونواده خودش و خودش اسیب میزنه.بخصوص که بحث طلاق هم پیش میاد .
اون دستهاز مردهایی که چنین انتظاراتی از یک زن دارن هم مرد نیستن. بقول شما همه چیز باید بای اعضای خونواده در حد اعتدال و مساوی باشه ...
سپاس فراوان از حضورتون.
معذرت میخوام اگه کمتر تونستم بهتون سر بزنم.
ستاره بانو

سلام بله فكر میكنم اصل همین باشه اعتدال اما آقایون هم باید در همین حد از خانمها توقع داشته باشن یك هیكل متعادل و آراستگی معمول و متعادل و اینقدر انتظارات نجومی نداشته باشن كه زنهارو سردر گم كنن!
دوشنبه 8 شهریور 1395 10:55 ق.ظ
قبل ترها خانم ها صبح زود بلند می شدند و وقت داشتند و به همه چیز زندگی می رسیدند
الان وقت ندارن چون کلا پای اینترنتن مخصوصا شبا ارزون تره لذا به یک جنبه بیشتر نمی رسن مردا هم همین طور البته
من تازگیا می رم خواستگاری علاوه بر اینکه می پرسم حجاب واقعی تون چطوره می پرسم حجاب مجازیتون چطوره.
نمی دونم چرا میهن بلاگ نمی ذاره آدرسمو بذارم آدم مجبور می شه آدرسشو بذاره توی ایمیل.
ستاره بانو

سلام خوش اومدین
حجاب مجازی البته كه مهمه چون هر كس هر جور عقیده ای داشته باشه فرقی نداره مجازی یا واقعی به هر حال برهنگیشو دیگران میبینن دیگه
یکشنبه 7 شهریور 1395 11:24 ق.ظ
شاید بیش از هر چیز ما -چه زن و چه مرد - نیاز داریم خودمون باشیم. خود خودمون و اول برای خودمون زندگی کنیم بعد جامعه و دیگران.به نظرم چون تعریف دقیقی از خودمون نداریم گاه دچار موج های اجتماعی می شیم.وقتی من خودم رو بشناسم و بدونم نیازهام چیه ، علاقمندی ، استعداد و توانایی ایم چیه و تو این مسیر پیچ در پیچ زندگی هدفم چیه قطعا می تونم کمتر- نه صددر صد- از مدهای اجتماعی تاثیر بگیرم تو این شرایط اگه فرد آرایش می کنه ، ورزش می ره سعی می کنه آشپز خوبی باشه ، کتاب می خونه بچه میاره و... آگاهانه انتخاب کرده و کمتر گیج می شه.
چیزی که خودت هم به صورت ضمنی بهش اشاره کردی خیلی مهمه، همون رعایت اعتداله توی همه چیز یا بقول امام علی احسن الاعمال اوسط الاعمال هست.
ستاره بانو

سلام ممنون لایك داری بانو
شنبه 6 شهریور 1395 01:40 ب.ظ
سلام بهترین خوبین؟!؟
وب زیبایی دارید،ایشالا که همیشه موفق باشید.
میشه ازتون خواهش کنم از وب منم دیدن کنید و با هم تبادل لینک داشته باشیم
ممنونم و منتظرتونم
ستاره بانو

سلام ممنونم و چشم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ستاره بانو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی