تبلیغات
آسمان من - چرا زنهای اروپایی تو زمستون و سرما پاهاشون لخته؟
آسمان من

بعد از گذراندن یک دوره سخت نوزاد داری اونهم  نوزاد پره مچور بالاخره اونقدر دستم آزاد شده که بتونم ساعاتی از روز رو به تماشای تلویزیون بگذرانم کاری که به ندرت تونستم در 10 سال اخیر انجام بدم!

وقتی دیدم تلویزیون ایران از365 روز سال 364 روز عزا داریه  و اعیاد و جشنهاشم چنگی به دل نمیزنه با فشاری در حد مته 14 هسر رو مجبور کردم ماهواره خاک گرفته  رو راه بندازه!

در ابتدا فقط شبکه من. و. تو رو میدیدم و یه شبکه ورزش  کم کم چند شبکه موزیک ایرانی و عربی هم اضافه کردم که باهاش روزی نیم ساعت 40 دقیقه با اجازه پسرک میرقصیدم که بتونم اضافه وزن زایمان و بارداری رو کنترل کنم گاهی هم که اتفاقی دستم میرفت رو شبکه های سریال ترکی کلی حرص میخوردم که آخه اینا چیه مردم ما با این هیجان دنبال میکنن؟

بعد خیلی اتفاقی یه روز حدود 15 دقیقه از یه سریال رو نگاه کردم البته با این هدف که ببینم علت جذب بالای این سریالها بین خانمهای ایرانی چیه؟

معترفم به اینکه امروز ستاره  با وجود سرشلوغیه بچه داری اونم از نوع 7 ماهه! خانه داری ورزش و آشپزی به جد سه تا از همین سریالهای ترکی رو دنبال میکنه...

و حالا یک سوال و چند نتیجه گیری که البته نظر شخصیه منه...

نتیجه اینکه من فکر میکنم در سریالهای ترکی وجود زنان خوش هیکل. خوش آرایش و خوش لباس به اضافه دیزاین زیبا و غیرمتعارف منازل اونها نوعی کشش و همذات پنداری در زنان ایرانی بوجود آورده که این امر منجر به دنبال کردن داستان میشه البته به نظرم این در وهله اول جذابیته و موضوع دیگه فکر میکنم حس عشق و عاشقی باشه!

بعنوان یک زن حاضر در جامعه ایرانی که میتونه راحت درد دلهای پنهان زنان بسیاری رو در سنین و جایگاههای مختلف بشنوه استنباط من اینه که عمر عشق و حس دوست داشته شدن در زنان کشور من بسیار کوتاهه زنانهایی که چه در جایگاه همسر و حتی معشوقه حس میکنن خیلی زود از چشم مردان عاشق افتاده و تبدیل به عادت میشن و این موضوع خوره روح و جسم اونها میشه!

البته فکر میکنم یکی دیگه از ابعاد جذابیت این سریالها اینه که موضوع خیانت و حس دوست نداشته شدن زنهارو عنوان میکنه و شاید یکی دیگه از دلایل همذات پنداری زنان ایرانی همین موضوع باشه زنانی که با تماشای این سریالها خودشون رو میبین البته با صورت ها و اندامهای زیبا !

شما در باره علت جذابیت این سریالها چی فکر میکنید؟

و حالا سوال مهمی که برای من پیش اومده اینه که چرا این زنها و بخصوص زنان اروپایی در فیلم و سریالها پالتو و کاپشن میپوشن اما پاهاشون لخته؟؟؟؟

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

یکشنبه 20 دی 1394 04:52 ب.ظ
-ببخشید، "نوزاد پره مچور" یعنی چی؟
-این نكته ای كه شما بهش اشاره كردین، برای خودم هم قبلا پیش اومده. واقعا چرا در شرایط بد آب و هوایی هم پاهاشون لخته؟ گمان من اینه كه لباس پوشیدن، یكی از كاركردهای مهمش به جا آوردن یك رسم اجتماعیه و در هر جایی و هر زمانی به شیوه ی خاصی انجام میشه. اونجا شاید این جور پوشیدن، رسم باشه. همونجور كه مثلا در همون كشورها اگر زنان و مردان در كنار دریا كنار هم باشن، ایرادی نمیبینن كه لباس تنشون نباشه اما همون آدمها در موقعیت دیگه عدم پوشیدگی در حضور یكدیگر ر جور دیگری برداشت میكنن.
-من نمایش "خیانت" در فیلمها و سریالهای شبكه های ماهواره ای ر، مثل شما، به عنوان مهمترین عامل جذابیت اونها میدونم. اما میبینم كه سریالهای داخلی هم با وجود محدودیتهایی كه دارن، پیگیرندگان بسیاری دارن. و اینجاست كه باز هم به نكته ای كه فرمودین میرسم: شیك بودن فضا و بازیگران و باز بودن دست این مجموعه ها برای نشون دادن چیزهایی كه اینجا ممنوعه.
جسارتا دو تا یادآوری هم داشتم:
-"سرشلوغیه بچه"، "نظر شخصیه منه" املای درستی ندارن. اینها تركیبات اضافی استن و یا باید در پایان مضافه الیه كسره گذاشت یا اگر هم نذاریم، نباید "ه" گذاشته بشه. درستش اینه: سرشلوغیِ بچه، نظر شخصیِ منه.
-لطفا در هنگام تایپ بیشتر دقت كنین.
ستاره بانو

سلام از اینهمه توجه واقعا متشکرم واژه پره مچور یا پره منچور یا پره ترم به معنای نوزاد نارس اسه که خب لابد متوجه شد بچه من 7 ماهه و نارس بود درباره املای لغات متشکرم خوددم حس میکنم سوادم کم شده و یه بدتر اینکه دایره لغاتم ضعیف شده و اینها در اثر کتاب نخواندنه درباره پوش زمستونی اروپایی هم ممنون فکر کنم مد و مدگرایی بی تاثیر نباشه
چهارشنبه 16 دی 1394 02:37 ب.ظ
باسلام
من باب سوال مطرح شده در این پست باید بگم که شخصا چند باری برام سوال پیش اومد بالاخص فیلمهای جنگ جهانی دوم و مردم روس و فرانس!!

اما یه جوابش هم فکر کنم این باشه که اگر ادم (بالاخص یه خانم) بخواد یه کاری رو انجام بده از اسمون سنگ هم بباره انجام میده!!!

یه جواب دیگه هم اینه که حتمن عادت کردن و دیگه متوجه نمیشن!!! حالا شما هم صداش رو در نیارید چون حکایت اون سربازی میشه که تو سرما و زیر برف بدون پالتو داشت نگهبانی میداد.
مسئولش میاد میبینیه و تعجب میکنه.
سربازه میگه من دیگه عادت کردم
اما مسئول بهش میگه الان میرم برات پالتو میارم.
اما میره و یادش میره. فردا که دوباره میاد میبینیه سرباز بدبخت که به امید پالتو بوده از سرما مرده
در حالیکه قبلا که بهش وعده وعید نداده بودن بدون پالتو هم نگهبانی میداد!!!

حالا شما این سوال رو میپرسی خانمها حساس میشن و یاد سرما میفتن بعد میرن شلوار و چار چاقچور میکنن، چه کاریه خب؟ بزارید راحت باشن
وا...
ستاره بانو

سلام به به چه عجب از این ورا خیلی خوش اومدی امیدخان
پس اینطور؟؟؟؟ صداشو درناریم که یه وقت سردشون نشه؟
باور کن یه لحظه فکرکردم جوابمو پیدا کردم کلی خوشحال شدم حالا جدا نمیدونم حکایت چیه آیا بدلیل رطوبت آب و هواست و سرماشون چنان خشک نیست؟ چون در فیلمهای آمریکایی چنین چیزی نیست فقط خاص فیلمهای اروپاست! شایدم واقعیت نداره و این حرکت فقط از سوی بازیگرها و به خاطر فیلم باشه حالا جدا اگه جوابی پیا کردید به منم بگید واقعا برام جالبه
پنجشنبه 10 دی 1394 03:39 ب.ظ
سلام عزیزم.
هی گفتن نگاه نکن معتائ میشی ،گوش نکردی
اونا کارشونو خوب بلدن.
از دلایلش همیناس که میگی .خوگلی وخوش لباسی وخونه های شیک و گشت وگذار ودل دلدادگی .چی بهتر ازین که باهاش همذات پنداری کنی.
اون گزینه اخر سوال منم هست.
دقیقن چرا؟
ستاره بانو

سلام گلم
میگم خوب شد من این سوالو مطرح کردما تو دل خیلیا مونده بود
جمعه 27 آذر 1394 11:12 ق.ظ
سلاااااااااام .. ستاره بانو... حال کوچولو چطوره ؟ یکم ناخوش احوال هستم زیاد نمیتونم با چشمام ببینم باید بیشتر استراحت کنم..شما پاینده باشید ما هم هستیم
ستاره بانو

ای وای چرا خدا بد نده
چشم عضو حساسیه حتما بهش بطور جدی رسیدگی کنید امیدوارم بهتر بشید
یکشنبه 22 آذر 1394 12:29 ق.ظ
در این فیلم ها از همه امکانات برای جذاب نشان دادن ترکیه استفاده شده.دریای خیلی تمیز'خانه های رو به دریا'مناظر طبیعی زیبا'دکور جالب و تمیزی خانه های حتی روستایی و فقیر'لباس های شیک و موهای اراسته زنان.شخصیت های اغلب خاکستری.فیلم ها برای سرگرمی ساخته شده اند و بعصی قابلیت انرا دارند که ساعتی ذهن مخاطب را از گرفتاریها دور کنند.
ستاره بانو

سلام بانو کاملا با شما موافقم البته نباید فراموش کرد اینها همه فنون فیلمسازیه و فقط مختص فیلمهای ترکی نیست مثلا فیلمهای خودمون یا هندی و یا حتی اروپایی ها اما نگفتید در کل نظر مثبت دارید یا منفی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ستاره بانو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی