تبلیغات
آسمان من - من دیگه حرفی ندارم!
آسمان من
دوشنبه 10 خرداد 1395 :: نویسنده : ستاره بانو
در پی شب نخوابی روی سر پسرك  و بی حالی و منگی سر صبح، دیروز رو مرخصی رد كردم و سركار نرفتم لذا با هر مشقتی بود نظرات دوستان رو از طریق موبایل دریافت و پاسخ دادم و تلاش بی ثمری در راستای گذاشتن پست جدید كه طبیعا نتیجه اینه كه الان مینویسم دیگه!

بعد از ظهر ها كه از سر كار برمیگردم برای اینكه بتونم وزنم رو كنترل كنم و ورزشی كرده باشم از در اداره تا یه مسیری رو پیاده برمیگردم كه چیزی حدود 47-48 دقیقه راهه و باقی مسیرو تاكسی سوار میشم معمولا صبر میكنم كه حتما تاكسی زرد بیاد و ترجیحا جلو سوار میشم اما گاهی كه خیلی خسته ام و خبری از تاكسی جلو خالی نیست اجبارا عقب میشینم

و یادم میوفته كه قبلا سر راحت نشستن آقایون و معذب نشستن خانومها چقدر چك و چانه میزدیم و گاها كار به دعوا میكشید و خیلی وقتها هم در معرض دست درازی برخی از حیوانات نر قرار میگرفتیم و چه بسیار عذابهای روحی و روانی و آبرویی كه میبایست به جرم عقب افتادگی  ملی تحمل می كردیم!

یهو خیال برم میداره فكر میكنم چون سالها گذشته حتما انقلابی در این زمینه رخ داده و دیگه اثری از عذاب و دعوا و چانه زنی مخصوص تاكسی و جنس نر و ماده نیست!
بعد متوجه میشم كه خیلی چیزی عوض نشده و این منم كه به این نتیجه رسیدم كه هزینه ایاب و ذهاب رو بالاتر بپردازم با آژانس ، دربستی و یا ماشین شخصی تردد كنم و سالهاست كه نه سوار اتوبوس میشم و نه تاكسی تا همین چند ماه پیش كه به خاطر یك ساعت حق شیر مسیر برگشت رو سرویس ندارم و باز میبینم آش همون آش و كاسه همون كاسه س!

پس ناچار برای جلوگیری از هر برخورد و چانه بر سر حقوق بدوی اگر مجبور بشم عقب بنشینم كرایه دو نفر رو حساب میكنم ! بعد كه خوب فكر میكنم میبینم هر ماشینی به ویژه ماشین كوچیك و كم جای پراید قانونا جای نشستن 2 مسافر رو رو صندلی عقب داره! حالا بیا به این ملت بگو بابا والا بلا پشت جای دو نفره نه سه نفر!

فوری یه عده درمیان كه بابا یه كم مهربونتر میشینیم یه كم كمتر میخوریم كه این راننده های بیچاره بتونن یه نفر بیشتر نون بخورن!

بعد یادم میاد كه تا همین چند سال پیش این مردم فلك زده باور داشتن كه جلو رو یه صندلی باید دو نفر بشینن چیه درآمد راننده تاكسی كمه!

كسی نگفت به جای كیپ و رپ نشستن ما و چپیدن تو بغل همدیدگه و اهانت به خودمون به گرونیه بنزین و ماشین و درآمدهایی كه منجر به تعیین نرخ ایاب و ذهاب میشه معترض بشیم!!!
ببینیم ممالك دیگه چیكار میكنن كه همیشه تاكسی هاشون یكی دو مسافر داره اما هم شغل راننده تاكسی منقرض نشده و هم راننده تاكسی ها از گرسنگی نمردن تازه ماشینهاشونم همه شیك و نو ولوكسه؟؟؟؟؟!!!!

الانم خدا میدونه چند سال دیگه باید من و امثال من كه نمیخوان هی با دیگرون دست به یقه بشن یا از گرما خیس عرق بشن باید بگن بی زحمت دو نفر حساب كن  و راننده برای اینكه نكنه مسافرش بخاطر 500 تك تومن یا 1000 تومن دبه كنه و مثلا زیر حرفش بزنه خودش رو به نشنیدن بزنه جلو پای یكی ترمز كنه تا تو دوباره مجبور بشی با صدای رسا جلو بقیه مسافرا حرفت رو تكرار كنی؟!

وقتی به مردم و كشورم فكر میكنم میبینم ما مردم بدبختی هستیم آدمهای مفلوكی كه ظلم و جفا رو در تارو پود خرد تا درشت زندگیمون بی چون و چرا و بی هیچ پشتوانه تفكر ی پذیرفتیم و اگه یكی بیاد برای احقاق حقوق خرد و بدوی مثل احترام به شخصیت انسانیمون اعتراض كنه پیش از اینكه قوانین بخوان عذر و بهونه بیارن  مردم در مقابل هم می ایستن و به زعم خودشون فرصتی برای ابراز وجود و از خودگذشتگی كنن پیدا میكنن!

غافل از اینكه گذشتن از حق نشستن دونفر روی یك صندلی و سه نفر روی دو صندلی فداكاری و عطا بخشی به یك راننده ضعیف از نظر مالی !!! نیست توهین به خود انسانیه!
من دیگه حرفی ندارم! صلوات
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

سه شنبه 11 خرداد 1395 06:56 ب.ظ
سلان
عالی بود فک کنم حرف دل خیلی از ماها بود.مرسی
ستاره بانو

ممنون از محبتت
سه شنبه 11 خرداد 1395 11:23 ق.ظ
چندی پیش دو عكس در كنار هم دیدم. یكی بندر پهلوی درزمان شاه با همه تجهیزات لازم و دیگری آنتالیای تركیه با امكانلات بسیار ناجیز و ناجور
حالا فكر می كنید بعد از سی و اندی سال چه اتفاقی رخ داده؟بله حدستون كاملا
در همان روزگار دبی یك صحرای بی آب و علف و بشدت گرم بود و بدرد نخور. حالا چی شده؟!
درسته.جاهاشون كاملا باهم عوض شده است. با كمال تاسف.
پس ما ندار نیستیم .مدیریت صحیح و دلسوزی نداریم
ستاره بانو

دلیل عدم مدیریت صحیح و غیر دلسوز چیه؟ ببین مارو از نرخ كرایه تاكسی و دونفر عقب نشستن كشوندی كجا میرزا؟
سه شنبه 11 خرداد 1395 11:17 ق.ظ
برای رسیدن به جواب این كه چرا ما فقیریم و خارجیا پولدار باید به چند نكته مهم توجه كرد
ایجاد جاذبه های كشور و تبلیغ جهانی
دوری از ایجاد تنش های داخلی و خارجی
ایجاد دوستی ها و مراودات بین المللی
دست بر داشتن از تعصبات الكی و بی فایده
دست بر داشتن از جنگ طلبی ها و ایجاد نفاق و تفرقه های داخلی و خارجی بنام اسلام خواهی ناب
ستاره بانو

كه الحمدلله ما مشمول هیچكدوم نیستیم
سه شنبه 11 خرداد 1395 10:26 ق.ظ
آخ ببخشید صلوات یادم رفت
اللهم صل علی محمد وآل محمد
ستاره بانو

سه شنبه 11 خرداد 1395 10:24 ق.ظ
وااای چقدر این حرفها حرف های دل هممونه!
البته هستن مردهایی که واقعا مردن و شده جای خودشون رو تنگ می کنن تا بین خودشون و خانم بغل دستی فاصله باشه چقدر من خاطره دارم از این مزاحمتهای کنار دستیهام و چقدر هم از مردانگی برخی مردها!
البته به قوا شما خانه از پای بست ویران است!
ستاره بانو

بله هستن كسانی كه برای خودشون ارزش قایلن و به دیگران تعرض نمیكنن برای همین من اون افراد رو مرد خطاب نكردم گفتم حیوانات نر
سه شنبه 11 خرداد 1395 08:03 ق.ظ
مدینه گفتی و کردی کبابم
این مدل نشستن آقایون در ماشین واقعا آزار دهنده است. خیلی خنده دار توی ادارات هم که می ری یا سر کلاس دانشگاه این پسرها همیچین لنگ هاشون رو باز می کنند و می شینند که بیا و ببین . یه ادب اجتماعی برای زن و مرد واجبه ولی برخی از خانواده ها پسرهاشون رو بی قید تربیت می کنند. حالا این دخترهای دانشجو رو توی کلاس می بینی حتی بی حجاب ترین و بی قیدترینشون همچین مچاله شده توی صندلی که بیا و ببین.این تبعیض های تربیتی که ساده ترین مساله می تونه باشه به شدت آزار دهنده است حالا تو هی بیا از حقوق شهروندی بگو. کو گوش بدهکار عزیزم. ما در خانواده هامون هم نمی دونیم حقوق فرزندانمان یا والدینمون چیه حقوق شهروندی بماند که رسیدن بهش خیلی کار داره متاسفانه
ستاره بانو

بله احقاق حق از بستر خانواده ها بیرون میاد اول باید خانواده تربیت و توجیه بشه و بعد جامعه میشه همون نفراتی كه از خانواده بیرون میان! گفتم كه مردم مفلوكی هستیم كه به اینهمه طلم راضی هستیم
دوشنبه 10 خرداد 1395 08:25 ب.ظ
سلام میگم اکراد که خیلی بی باک و نترس هستن.شما چرا پس مثل اونا نیستین.چرا انقدر واهمه دارین.این همه خانوم از صبح تا شب در حال جابجایی با وسایل نقلیه عمومی هستند هیچ طوری شونم نشده.ولی شما همش نگرانی
ستاره بانو

ترس نشانه عقله میرزا
در مملكت ما هر آهویی كه در غفلت چره غافل خوره تیر!
من ریسك نمیكنم اونم تو مملكتی كه خواهرم چند سال پیش وكیل زنی بود كه دزدیده بودنش طلاها و پولش رو برده بودن حسابی كتكش زده بودن بهش تجاوز كرده بودن و حالا شوهرش میگفت عمرا قبولش نمیكنه و میخواست با دو تا بچه قد و نیم قد طلاقش بده چون از چشمش افتاده! قاضی هم با تنفر به زن بدبخت نگاه كرده بودو در تایید حرفها شوهر و جواب اشكهای زن گفته بود بله دیگه وقتی این موهای مش كرده تو میذاری بیرون آرایش میكنی بایدم این بلارو سرت بیارن!!!!
دوشنبه 10 خرداد 1395 02:11 ب.ظ
اصلا شهرداری بیاد تله كابین بذاره. چی میشه مگه؟توی هر كابینم یك نفر.مشكل حل میشه.
ستاره بانو

نه به این شوریه شور نه اون بی نمكی!
دوشنبه 10 خرداد 1395 02:03 ب.ظ
اوه اوه اوه. یادمه دونفر جلو می نشستیم. چه وزاریاتی بود.
الانم این ون ها دست كمی از اون جلو دونفر نشستن ها نداره خدا شاهده. هیچكس هم كاری نمی كنه. انگار ملت دور از جون گوسفندند. دوریف صندلی كنار صندلیهای اصلی گذاشتن پدر آدم در میاد تا به مقصد برسه. ببین بخاطر 4 هزار تومن بیشتر چه اهانت هایی كه به مردم نمی كنند!
من سعی می كنم صبر كنم ماشین بعدی بیاد برم جلو بنشینم یااین كه روی صندلی های اصلی بنشینم. عمرا روی اون دوتا صندلی فكسنی داغون نمی نشینم . قزل قورت میشم بخدا.كمر درد می گیرم تا برسم به مقصد.خبلصه اوضاعی داریم هرروز موقع رفت و آمد.خدا لعنتشون كنه قبلا سرویس داشتیم جمعش كردند.حالا باید هم پیاده برم و بیام همصرفت و برگشت سه تا ماشین و اتوبوس عوض كنم و كلی كرایه بدم. ای روزگار!
ستاره بانو

تهران كه دیگه مصیبت عظمی ست این ونهارو یادم نبود اصلن به ذهنمم خطور نمیكنه سوار شم مثل مینی بوسهای داغون قدیم می مونه ولی مردم مجبورن میفهمی مجبور!!! كسی هم معترض نیست
دوشنبه 10 خرداد 1395 01:54 ب.ظ
سلام
خب اونطوری هم خیلی گرون در میاد نمیشه كه. خارجیا پولدارن.ولی من پیشنهاد می كنم یك عدد سوزن همراه خودداشته باشین و كنارتون بگیرین هركس از حد خودش جلوتر اومد اوخ بشه و بره سرجاش!
حق ویزیت قندك فراموش نشه لدفن!!!
ستاره بانو

كار از سوزن گذشته به این حیوانات وحشی جوالدوز هم كار نمیكنه میرزا
بعدم سوال اینجاست ؟ چرا خارجیا پولدارن و ما فقیر؟؟؟؟
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ستاره بانو
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی